Nasza dbałość o środowisko


COSTA COFFEE zachowuje się odpowiedzialnie nie tylko w stosunku do ludzi, ale także środowiska. Dlatego w 100% kawy wykorzystanej do przygotowania naszej wyjątkowej mieszanki Mocha Italia pochodzi z upraw posiadających Rainforest Alliance Certifed™,

Certyfikat ten otrzynują tylko gospodarstwa, które działają w sposób przyjazny wobec swoich pracowników oraz otaczającego je środowiska.W COSTA COFFEE chcemy pomagać tym, którzy przyczyniają się do rozwoju naszej firmy. Dlatego w 2006 r. założyliśmy Fundację Costa. To organizacja charytatywna, której zadaniem jest poprawa warunków życia plantatorów kawy w takich krajach jak Kolumbia, Kostaryka, Etiopia, Gwatemala, Uganda czy Wietnam. Głównym celem Fundacji jest zapewnienie dostępu do edukacji dzieciom plantatorów. Do tej pory udało nam się wybudować ponad 40 szkół w 8 krajach na 3 kontynentach i tym samym zmienić rzeczywistość tysięcy dzieci.

Nasz kubek


Charakterystyczny falowany, czerwony kubek COSTA COFFEE jest nie tylko estetyczny, ale też podlega recyklingowi, a do tego przy jego produkcji nie jest wykorzystywany szkodliwy dla środowiska tusz na bazie oleju.

To samo dotyczy pozostałych opakowań, których używamy w naszych kawiarniach – wykonane są z papieru pozyskiwanego z lasów odnawialnych, a elementy foliowe to przetworzona skrobia kukurydziana. Ulotki dystrybuowane u nas wykonane są z papieru pozyskanego w recyklingu. Dodatkowo w wielu naszych kawiarniach umieściliśmy pojemniki do segregacji odpadów.

Jesteśmy w mediach społecznościowychfacebook.com

Śledź nas na Snapchacie


facebook.com

Polub nas na Facebooku

Bądź na bieżąco ze wszystkim,
co dzieje się w świecie COSTA COFFEE


youtube.com

Dołącz do nas na YouTube

Poznaj ciekawych ludzi w naszym cyklu Chwila Moment


instagram.com

Obserwuj nas na Instagramie

Dołącz do nas na Instagramie! Gwarantujemy moc smacznych wrażeń

Instagram