To my, Costa Team!


Nasz zespół – Costa Team, jest jak mieszanka naszej kawy – jest tajemnicą naszego sukcesu, złożony z wyjątkowych ludzi, tworzy kompozycję idealną. Każdy z nas wnosi swoją indywidualność, a jako zespół stanowimy doskonałą jakość. Łączy nas pasja do kawy i gotowość do podejmowania nowych wyzwań. Jesteśmy jak każda filiżanka kawy serwowana w naszych kawiarniach – wyraziści, emanujący radością i niezawodni…aż się chce wracać.

Praca w Costa Coffee to fascynująca i aromatyczna przygoda, pełna bogatych smaków, w towarzystwie najlepszych Baristów - Baristów Costa Coffee! Tutaj praca jest naszą pasją, a mistrzowskie umiejętności czynią nas wyjątkowymi, dlatego nazywamy się Mistrzami Latte Art!

TWORZYMY ZGRANY ZESPÓŁ, W KTÓRYM DZIELIMY SIĘ PASJĄ I WIEDZĄ, DLATEGO MISTRZOWSKICH UMIEJĘTNOŚĆI CHĘTNIE CIĘ NAUCZYMY – DOŁĄCZ DO NAS!

Poznaj naszych Mistrzów Latte Art!


WIKTORIA BRYM
Kawiarnia: Sadyba w Warszawie
Stanowisko: aktualnie pełni rolę Team Leader, przygotowując się do awansu na Baristę Maestro
Staż w Costa: w naszym zespole jest od ponad roku

Jak trafiła do naszego zespołu?

Szukała pracy, w której będzie się dużo działo, bo lubi aktywne środowisko pracy i aplikując do Costa, trafiła w dziesiątkę!

Za co ceni pracę w Costa Coffee?

Kocha swoją pracę za wspaniałych ludzi! „W Atrium mamy fantastycznych stałych klientów i mistrzowski zespół, a dodatkowo naprzeciw znajduje się Hala Mirowska ze świeżymi warzywkami ❤ „ - mówi Wiktoria. Pracując w swojej kawiarni, ale też supportując inne, może poznawać wiele ciekawych osobowości – zarówno innych Pracowników, jak i Gości kawiarni.

Czym jest dla niej kawa?

Kawa jest dla Wiktorii przede wszystkim przygodą, która mocno ją pochłonęła. Dzięki pracy w Costa, Wiktoria zafascynowała się również historią kawy. Początkowo zadziwiające było dla niej, jak wrażliwą rośliną jest kawowiec – choćby, jak bardzo delikatny i zależny od warunków atmosferycznych.

Co Wiktoria lubi robić poza pracą?

Gdy nie jest w pracy, bądź w drodze do niej, to najprawdopodobniej uczy się. Studiuje hodowlę i ochronę zwierząt towarzyszących i dzikich, kształcąc się na technika weterynarii. Jej największą pasją są podróże. Uwielbiam być w drodze, poznawać nowe miasta, kultury, ludzi.


DAMIAN CZUCHRYTA
Kawiarnia: Aleja Bielany we Wrocławiu
Stanowisko: Barista Maestro
Staż w Costa: ponad rok i uważa, że to był najbardziej intensywny rok w jego dotychczasowej karierze, podczas którego pokonał drogę od Baristy do Baristy Maestro

Jak trafił do zespołu Costa?

Smak kawy w Costa Coffee Damian poznał w Wielkiej Brytanii, gdzie zaraz po maturze wyjechał pracować. To tam rozsmakował się na dobre w Mocha Italia i po powrocie do Polski szybko podjął decyzję o aplikowaniu do Costa. Chciał znaleźć się po drugiej stronie baru i dowiedzieć się, jak przygotowuje się tak wyśmienitą kawę.

Za co ceni pracę w Costa?

Pracę w Costa ceni sobie szczególnie za szerokie możliwości rozwoju, za poszerzanie umiejętności baristycznych, którymi zawsze z dumą może się pochwalić. Za ciekawe i rozwijające szkolenia oraz za zespół, z którym uwielbia pracować na co dzień, ale także spotykać się poza pracą.

Czym jest dla niego kawa?

Dla Damiana kawa jest czasem jak przycisk „start”, a czasem jak „pauza”, gdy potrzebuję wyciszyć się i odpocząć po intensywnym dniu. Filiżanka jego ulubionego napoju zawsze sprawia, że chwila nabiera więcej smaku.

Co Damian lubi robić poza pracą?

Damian mam dwie duże pasje: koszykówkę i gry wideo. W kosza gra rekreacyjnie, natomiast regularnie śledzi najlepsze ligi świata i obserwuję najlepszych graczy. Często jednak wolny czas spędza zanurzając się w światach swoich ulubionych gier wideo. Costa dzięki elastycznym grafikom, pozwala mu zawsze na maxa wykorzystać wolny czas, nieważne czy spędza go bardziej, czy mniej aktywnie.


GOSIA MURAWSKA
Kawiarnia: Klif Warszawa
Stanowisko: od lutego 2017 pełni rolę Baristy Maesto. Gosia uważa, że wcześniejsze ponad dwuletnie doświadczenie na stanowisku Baristy doskonale przygotowało ją do tej nowej roli. Zdążyła już poznać smak pracy za barem, poznała nasze standardy i kulturę organizacyjną, a teraz zdobytą wiedzą i umiejętnościami może dzielić się z innymi. Gosia niezwykle ceni sobie zdobyte doświadczenie, dzięki któremu z pełną odpowiedzialnością może teraz wspólnie ze swoim zespołem tworzyć markę i jakość obsługi.
Staż w Costa: dołączając do naszego zespołu, Gosia planowała, że będzie to praca tymczasowa – na początek jej samodzielnego życia, jednak stało się tak, że jest już z nami 2,5 roku ;) Jak przyznaje, w dużej mierze jest to zasługa zespołu, z którym pracowała i pracuje do dzisiaj. Razem stworzyli super team, w którym mogą na sobie polegać - a to bardzo ważne, by czerpać z pracy przyjemność.

Jak trafiła do naszego zespołu?

- dzięki rekomendacji swojej siostry.

Za co ceni pracę w Costa Coffee?

Za możliwość zdobywania doświadczenia, za poszerzanie swojej wiedzy, umiejętności oraz za możliwość kreowania swojej kawiarni.

Czym jest dla niej kawa?

Dla Gosi kawa jest Kawa jest dla mnie napojem (prze)życia i każdy dzień musi się zacząć właśnie od niej. Wystarczy zapach świeżo zmielonych ziaren, by nabrać energii na cały poranek.

Co Gosia lubi robić poza pracą?

Jest kosmetykomaniaczką. Uwielbia poszukiwać wszelkie nowości, testować je i wydawać subiektywne opinie na ich temat. Zwraca uwagę na polskie marki - bo je szanuje i uważa, że to co polskie jest dobre. Kosmetykiem nr 1, bez którego Gosia się nie rusza z domy pomadka. Fiolet, róż, fuksja, amarant i wiele odcieni czerwieni sprawiają, że Gosia nabiera pewności siebie. Kolorowe usta, to jej znak rozpoznawczy :)


DOMINIK RADOMSKI
Kawiarnia: Waterfront w Gdyni
Stanowisko: Barista, który od niedawna pełni funkcję Team Leadera
Staż w Costa: niebawem miną 2 lata, jak dołączył do naszego zespołu, a już tak wiele się wydarzyło! Swoją pracę zaczynał w trakcie procesu rebrandingu, co wspomina, jako bardzo interesujące doświadczenie. Punktem zwrotnym w jego karierze była możliwość uczestniczenia w eliminacjach regionalnych BOY 2016. Wówczas poznał wiele ciekawych osób i przekonał się, że jego praca może być też zabawą!

Jak trafił do naszego zespołu?

Wcześniej często odwiedzał kawiarnie Costa, przede wszystkim ze względu na pyszną kawę i atmosferę, która tam panowała. Zaraz po maturze stwierdził, że fajnie byłoby wykorzystać jakoś wolny czas i trochę popracować, żeby odciążyć finansowo rodziców i wtedy trafił na ofertę pracy w Costa. Pomyślał, że chciałby zostać członkiem teamu i tworzyć z innymi atmosferę panującą w kawiarniach. Bez zastanowienia wysłał swoje CV. Planował pracować tylko w wakacje, a został do teraz.

Za co ceni pracę w Costa Coffee?

Przede wszystkim za możliwości, które mu daje! Może się tu rozwijać, gdyż firma podchodzi indywidualnie do każdego pracownika. Jako, że większą część swojego czasu spędza „na walizkach”, podróżując między Gdynią, gdzie mieszka - a Warszawą, gdzie studiuje, może odbywać suporty w Warszawie – łącząc te dwa światy. Zawsze po takim suporcie wraca do swojej kawiarni pełen energii, inspiracji i nowych pomysłów. Dominik jest bardzo towarzyską osobą, dlatego ogromną radość sprawia mi praca wśród świetnych ludzi, którzy swoją energią i zaangażowaniem umilają mu każdą zmianę. Jego zespół w kawiarni dba o siebie nawzajem i ten fakt sprawił, że dalej chce tam być i uśmiecha się na myśl o kolejnej zmianie!;)

Czym jest dla niego kawa?

Kawa to dla niego początek każdego udanego dnia! Kawiarnie Costa odwiedzam codziennie - nawet kiedy ma dzień wolny od pracy, ponieważ uważa, że: „Dzień bez Flata, to dzień stracony” :) Bo nic tak dobrze nie nastraja człowieka, jak przepyszny napój w ulubionym miejscu!

Co Dominik lubi robić poza pracą?

Jego życiową pasją jest aktorstwo i szeroko pojęty świat teatru. Dlatego tak bardzo ceni sobie usytuowanie kawiarni, w której pracuje. #81 Waterfront znajduje się w okolicy teatru muzycznego i gdyńskiej filmówki, co sprawia, że kawiarnię odwiedzają osobistości ze świata kina i teatru. Dodatkowo podczas Gdyńskiego Festiwalu Filmów Fabularnych, mam okazję poznać znane i ciekawe osoby ze świata filmu.


EWELINA GRZYBCZYK
Kawiarnia: Karków M1
Stanowisko: Barista Maestro
Staż w Costa: w naszym zespole jest od dwóch lat

Jak trafiła do naszego zespołu?

Co Costa trafiła przez dwoją przyjaciółkę, która już wcześniej pracowała w naszym zespole i poleciła jej tę pracę. Teraz Ewelina jest jej bardzo wdzięczna, bo dzięki temu poznała super ludzi i nauczyła się wielu fajnych rzeczy. Jak się okazuje – na przyjaciół można liczyć ;)

Za co ceni pracę w Costa Coffee?

Ewelina jest duszą towarzystwa – nieustannie uśmiechnięta i pozytywnie nastawiania. Nic dziwnego, że szybko pokochała tę pracę i przede wszystkim ceni ją właśnie za kontakt z ludźmi! Ważnym aspektem jest też dla niej możliwość rozwoju.

Czym jest dla niej kawa?

Kawa jest dla niej budzikiem, a jej motto to "I like my job but first coffee" :)

Co Ewelina lubi robić poza pracą?

Jak akurat nie zajmuje się sztuką malowania na kawie, to najpewniej w tym czasie zajmuje się sztuką tatuażu, ponieważ Ewelina pracuje równolegle w Costa Coffee i w studiu tatuażu. Tam zajmuje się również piercingiem. Jest tam w jeden stały dzień tygodnia, więc łączenie tego z pracą w kawiarni nie sprawia jej większego problemu i może robić to, co naprawdę lubi!


KUBA WOJCIECHOWSKI
Kawiarnia: #659 Przyloty
Stanowisko: Barista Maestro z apetytem na więcej ;)
Staż w Costa: pracuje z nami już ponad dwa lata i w tym czasie zdążyło się już wiele wydarzyć w jego karierze. Nie tylko mknął jak błyskawica przez ścieżkę rozwoju otrzymując kolejne awanse, począwszy od Baristy, ale również na koncie ma przygodę z BOYem. I to nie byle jaką przygodę, bo dostał się do Mistrzostw Polski!

Jak trafił do naszego zespołu?

Od baaardzo dawna myślał o pracy w podobnym zawodzie. Pracę z ludźmi zawsze uważał za fascynującą, a Costa od początku wydawała się być ciekawym miejscem pracy. I jak dzisiaj twierdzi - miał rację!

Za co ceni pracę w Costa Coffee?

Za kontakt z ludźmi! Największą satysfakcję Kuba czerpie z tego, że jest w stanie uprzyjemnić swoim Gościom cały dzień, robiąc z rana pyszną kawę i rozweselając ich swoim dowcipem :D

Czym jest dla niego kawa?

Dla Kuby kawa to trunek życia. I bardzo się cieszy, że może się przyczynić do rozdawania go ludziom w najlepszej formie. Moje motto to proste: być najlepszym :)

Co Kuba lubi robić poza pracą?

Jego największą pasją są komiksy. Swój pierwszy komiks „Thorgal” dostał od swojego nauczyciela języka polskiego w podstawówce i wtedy wszystko się zaczęło. Kuba zbieram, kolekcjonuje i oczywiście czyta komiksy. „Nie ma niczego przyjemniejszego dla oka niż pięknie poukładana kolekcja komiksów na mojej półce. Piękny widok!” – mówi. Ta pasja ma ścisłe powiązanie z tym co robi na co dzień, wszak Latte Art to też sztuka rysunku!

Duma, pasja, osobowość - Barista Of the Year

Nasi Bariści są mistrzami w sztuce ręcznego parzenia espresso, a ich przygoda z kawą często przeradza się w życiową pasję.
Naszą pasją jest kawa oraz dostarczanie Gościom naszych kawiarni najwspanialszych kawowych wrażeń. Filiżanka doskonałej kawy nie byłaby za każdym razem tak perfekcyjnie przyrządzona, gdyby nie nasi Bariści.

Nasi Bariści są znawcami idealnego smaku, ekspertami w swojej dziedzinie i ambasadorami naszej organizacji i naszych marek. Barista Of the Year to corocznie organizowany konkurs, podczas którego poszukujemy największych talentów wśród siedemnastu tysięcy Baristów COSTA COFFEE na całym świecie. Podstawowymi kryteriami oceny uczestników turnieju są ich umiejętności techniczne, sposób prezentacji napojów oraz osobowość. Istotnym elementem jest pasja do wykonywanej pracy. Zwycięzca rywalizacji otrzymuje tytuł Champion of Champions. Konkurs jest hołdem oddawanym Pracownikom oraz celebracją sztuki parzenia kawy. Dzięki organizacji konkursu utrzymujemy najwyższe standardy pracy w naszych kawiarniach, wierząc, że kawa jest nie tylko napojem, ale prawdziwą życiową pasją.

W 2017 roku konkurs będzie organizowany po raz dwunasty!

W poprzedniej edycji, zwycięzcą w Polsce został Wojtek, który pracuje na co dzień w naszej kawiarni w Krakowie.


Jak pracujemy? - Nasze wartości

Stanowimy zgrany zespół i kierujemy się naszymi wartościami

Pewność

Kawa jest naszą pasją, dlatego jesteśmy profesjonalistami w tym, co robimy. Mamy najlepszą kawę, świetnych Baristów – Mistrzów Latte Art oraz doskonałych specjalistów w Centrum Wsparcia, dlatego lubimy stawiać sobie ambitne cele i jako zespół dążymy do ich realizacji - wiemy, że razem możemy osiągnąć więcej i być najlepszym zespołem ever! 😊

Szczerość

Jesteśmy zgranym zespołem i zawsze możemy na siebie liczyć. Cenimy sobie otartą i przyjazną atmosferę, uwielbiamy rozmawiać, śmiać się i nieustannie rozwijać swoje umiejętności. Jesteśmy autentyczni, bo każdy z nas jest sobą i dzięki temu się uzupełniamy! A jednoczy nas nasz cel - działamy wspólnie dla dobra naszych Gości.

Zobowiązanie

Pracujemy z zaangażowaniem dla siebie nawzajem - bo na tym polega, bo na tym polega współpraca w zespole i dzięki temu dajemy sobie oraz naszym Gościom gwarancję najwyższej jakości! Szanujemy się wzajemnie i uwielbiamy dzielić się naszymi sukcesami.

Pracujemy, bo lubimy!


Mamy na koncie wiele wyróżnień i sukcesów, zaś szczególnie dumni jesteśmy z tego, że otrzymaliśmy wyjątkowe wyróżnienie I love my job. Winner 2017. Odznaczenie I love my job. Winner 2017 wyróżnia pracodawców, którzy budują wspierające i pozytywne miejsce pracy, dlatego możemy być dumni, że Costa Coffee Polska znalazła się w gronie wyróżnionych. Jest to dla nas dowód, że miejsce pracy, które wspólnie tworzymy, inicjatywy i działania, które podejmujemy, są unikatowe na rynku.

Aby uzyskać odznaczenie, organizacje przechodzą specjalny zewnętrzny audyt, w którzym sprawdzanych jest ponad sto różnych procesów personalnych. Pośród badanych obszarów oceniane są między innymi: pozytywny proces rekrutacji, wzorowa komunikacja wewnętrza, oferta dopasowana do potrzeb Pracowników, wyróżniająca oferta benefitów, elastyczność zatrudniania odpowiadająca na potrzeby Pracowników, czy też dbanie o całościowy rozwój Pracowników dołączających do firmy.
To nasz wspólny sukces!

Jesteśmy w mediach społecznościowychfacebook.com

Śledź nas na Snapchacie


facebook.com

Polub nas na Facebooku

Bądź na bieżąco ze wszystkim,
co dzieje się w świecie COSTA COFFEE


youtube.com

Dołącz do nas na YouTube

Poznaj ciekawych ludzi w naszym cyklu Chwila Moment


instagram.com

Obserwuj nas na Instagramie

Dołącz do nas na Instagramie! Gwarantujemy moc smacznych wrażeń

Instagram