Nasza historia.

Znamy smak wyśmienitej kawy.

Perfekcyjna od 1971

image W Costa Coffee szczycimy się 50 latami doświadczenia w pozyskiwaniu oraz komponowaniu wysokiej jakości kawy. Z pasji braci Costa, niestrudzonych w swym dążeniu do absolutnej perfekcji, powstała idealna mieszanka ziaren, a Costa Coffee podbiła serca Brytyjczyków, stając się ich ulubioną kawą.

Każda dobra historia ma jednak swój początek. I właśnie od niego zaczniemy…

Historia Costa Coffee rozpoczyna się w 1971 roku, kiedy to Sergio i Bruno docierają do Londynu z wielkim marzeniem, aby ich doskonała kawa stała się nieodzowną częścią angielskiej codzienności.

Zakładając małą palarnię kawy na londyńskiej Newport Street, zobowiązali się tworzyć kawę najwyższej jakości.

To właśnie tutaj dokonali swoich historycznych 112 prób, aby wybrać perfekcyjną mieszankę ziaren Signature Blend. Nazwali ją Mocha Italia i do dnia dzisiejszego pozostaje ona naszym flagowym produktem.

icon

Bracia Costa podjęli aż 112 prób, by stworzyć perfekcyjną mieszankę ziaren Signature Blend.

Nasza ulepszona mieszanka Signature Blend

Mieszanka Signature Blend to perfekcyjnie skomponowane i zbalansowane połączenie delikatności ziaren arabiki oraz wyrazistości robusty. W 2023 roku ulepszyliśmy moc oraz smak tej mieszanki poprzez poddanie ziaren odrobinę dłuższemu procesowi palenia. Rezultatem tej subtelnej zmiany jest większa intensywność, przy jednoczesnym zachowaniu delikatności smaku, którą tak uwielbiacie. Jest odważniej, smaczniej, lepiej.

Po drabinie smaku

imageW 1978 roku, wraz ze wzrostem zainteresowania kawą Costa Coffee, pojawiła także potrzeba zmiany siedziby. Bracia zadecydowali się przenieść do południowego Londynu, gdzie przekształcili ogromną działkę w zupełnie nową palarnię.

Nowa siedziba zlokalizowana była przy Old Paradise Street w Lambeth, gdzie do 2017 roku prężnie działała palarnia Costa Coffee.

To właśnie tutaj Sergio i Bruno produkowali, a następnie dystrybuowali swoją charakterystyczną mieszankę do najbardziej cenionych lokali w mieście.

icon

Bracia Costa zawsze wiedzieli, co znaczy dobry smak, dlatego też zaczęli sprzedawać swoją kawę do luksusowych hoteli. Dostarczano ją w stylowych londyńskich czarnych taksówkach.

Espressowy sukces

imageW 1981 roku bracia otworzyli swoją pierwszą kawiarnię Costa Coffee przy Vauxhall Bridge Road.

To właśnie w tym innowacyjnym sklepie Sergio i Bruno, jako pierwsi dostawcy kawy w Londynie serwowali espresso i cappuccino
w porcelanowych filiżankach, aby klienci mogli zaznać prawdziwie doskonałego kawowego doświadczenia.

Wkrótce w prestiżowych lokalizacjach Londynu zaczęły otwierać się sklepy, stając się celem podróży modnych londyńczyków.