Kawa

Zależy nam na pozyskiwaniu naszych ziaren kawy w sposób, który pozytywnie wpływa na przyrodę i życie rolników uprawiających kawę. 

Zielono nam! Dlatego chcemy chronić lasy deszczowe

Rainforest Alliance LogoKawa stanowi absolutny rdzeń naszej działalności i wierzymy, że wspaniała kawa ma moc wywoływania pozytywnych zmian. Dlatego jesteśmy dumni z pozyskiwania jej w sposób zrównoważony.

Ziarna, które wykorzystujemy do parzenia naszej pysznej kawy w 100% pochodzą z upraw z certyfikatem Rainforest Alliance. Oznacza to, że nie tylko bronimy zielonych płuc naszej planety przed wycinką, ale również zapewniany naszym rolnikom i ich rodzinom opiekę zdrowotną oraz edukację.

Od 2008 roku z dumą współpracujemy z Rainforest Alliance, a w 2010 roku staliśmy się pierwszą siecią kawiarni w Wielkie Brytanii, która uzyskała 100% certyfikację naszego łańcucha dostaw kawy.

Rainforest Alliance to międzynarodowa organizacja non-profit, której celem jest stworzenie lepszej przyszłości dla ludzi i przyrody poprzez uczynienie odpowiedzialnego biznesu i „pozytywnej konsumpcji” Dzięki współpracy z wieloma zainteresowanymi stronami, w tym rolnikami, przedsiębiorstwami i konsumentami, jej celem jest ochrona lasów, poprawa warunków życia rolników i społeczności leśnych oraz pomoc im w przystosowaniu się do zmiany klimatu. Rolnicy są szkoleni w zakresie lepszych praktyk rolniczych zgodnie ze standardem zrównoważonego rolnictwa Rainforest Alliance. Rainforest Alliance i jego zielona żaba są uznawane przez firmy i konsumentów na całym świecie za symbol zrównoważonego rozwoju środowiskowego, społecznego i gospodarczego.