Lokalne inicjatywy

Angażujemy się w lokalne ekoinicjatywy, dzięki którym wzrasta świadomość zrównoważonego rozwoju wśród naszych gości i pracowników.

Too Good To Go

Bądź bohaterem i ocal jedzenie!

Costa Coffee już od kilku lat współpracuje z aplikacją Too Good To Go, która pozwala na zakup niesprzedanej w danym dniu żywności. Razem uratowaliśmy już ponad 350 000 paczek wypełnionych pysznymi ciastami, bagietkami, wrapami, a co za tym idzie spowodowaliśmy, że udało się uniknąć emisji 872 112 kg CO2e.Może wspólnie dodamy do tej liczby kolejne zero?

Menu wegańskie i wegetariańskie w ofercie Costa Coffee

Menu Costa Coffee stale poszerza się o propozycje przygotowane z myślą o tych, który wyłączyli ze swojej diety produkty pochodzenia zwierzęcego. W ofercie Costa Coffee znajdziesz wegańskie wrapy, bagietki i bajgle oraz propozycję wegańskich, słodkich wypieków. Dodatkowo zamiast standardowego mleka do kaw możesz wybrać napój roślinny. Dwa razy do roku organizujemy promocję WegeWeek podczas której naszą ofertę wegańską i wegetariańską możesz otrzymać z dużym rabatem.

Z własnym kubkiem taniej o 1 zł z aplikacją Costa Coffee Club

W Costa Coffee dbasz o środowisko i oszczędzasz.

Chwyć do ręki swój ulubiony kubek i zabierz go do najbliższej kawiarni. W taki sposób nie tylko ograniczysz ilość wyrzucanych pojemników jednorazowych, ale także otrzymasz w aplikacji rabat 1zł na następną kawę!

Pamiętaj, że #zwłasnymkubkiem robisz dla Ziemi coś więcej.

Odbierz fusy w naszych kawiarniach

W naszych kawiarniach możesz odebrać fusy, które mają wiele dodatkowych zastosowań. Możesz użyć ich jako np. peeling do ciała lub nawóz do roślin ponieważ fusy z kawy wzbogacają glebę w składniki odżywcze oraz poprawiają jej strukturę. Wystarczy, ze poprosisz baristę, a my naszykujemy je dla Ciebie w ciągu kilku dni.